12 érdekesség az esküvők világából
Az esküvődre készülve számtalan feladatod van, a menyasszonyiruha-kölcsönzéstől kezdve a helyszín és a menü kiválasztásáig; nem csoda, ha néha egy kicsit elfáradsz közben. Ilyenkor nem árt egy kis kikapcsolódás; például az alábbi érdekes vagy épp vicces tények formájában – természetesen az esküvők világából.
1. A svéd menyasszonyok az egyik cipőjükbe egy az apjuktól kapott ezüst, a másikba pedig egy az anyjuktól kapott arany érmét tesznek, hogy sose kelljen megtapasztalniuk a szegénységet.
2. A világ legnagyobb esküvőjét 1993-ban tartották meg Jeruzsálemben: a lagzin mintegy 30 ezer vendég vett részt.
3. Az 1500-as években a legtöbben júniusban kötöttek házasságot, ugyanis évente egyszer, májusban fürödtek, így egy hónappal később még elég tiszták voltak. Eredetileg a menyasszonyi csokor is arra szolgált, hogy elfedje a testszagot.
4. Az emeletes torta egy esküvői játékból eredeztethető, amikor is a párnak egy magas torta fölött kellett megcsókolnia egymást anélkül, hogy levernék azt.
5. A fehér menyasszonyi ruhák divatját Viktória királynő teremtette meg 1840-ben – előtte az arák egyszerűen a legszebb ruhájukat vették fel a nagy napra.
6. A friss feleség a küszöbön való átemelése egy régi hiedelemből ered, amely szerint a fiatal párokat az átlagosnál is jobban fenyegették a gonosz szellemek. A menyasszonyt a földtől eltartva a vőlegény megvédte őt az ott tanyázó szörnytől.
7. A hagyomány szerint Egyiptomban az esküvő után a menyasszony családja főz egy hétig, hogy a fiatal pár pihenhessen.
8. Az angol folklór szerint a szombat a legszerencsétlenebb nap az esküvőre – a legtöbb pár mégis ezt választja.
9. A történelem egyik legfiatalabb menyasszonya VIII. Henrik lánya, Mária hercegnő volt, akit kétéves korában jegyeztek el.
10. A „legkeresettebb” tanú címet egy maláj férfi viseli, akit több mint ezer esküvőn kértek már fel erre.
11. A csehek rizs helyett babot dobálnak a fiatal házasokra a szertartás után.
12. Egy 1920-as esküvőn a menyasszony tévedésből a vőlegény tanújával kötötte össze az életét. A férfi és a vőlegény ugyanis véletlenül fordítva álltak a pap elé, aki így minden kérdést az előbbihez intézett – hogy a tanú miért válaszolt rájuk, nem tudni. Végül, a hibát kiküszöbölendő, a szertartás után azonnal tartottak egy másikat.